Berecz Zsombor 3. helyen áll az Európa-bajnokságon

Kárba veszett első nap után három futam a másodikon

Athénben az első napi szélcsend és parton várakozás után a második versenynapon a nyílt tenger felől fújó 10-14 csomós szélben három futamot teljesített az olimpiai nehézsúlyú egyszemélyes hajóosztály, a Finn dingi Európa-bajnoki mezőnye. 33 nemzet 84 versenyzője küzd a győzelemért, a helyezésekért és nem utolsó sorban az itt megszerezhető négy olimpiai indulási jogért.

Berecz Zsombor nagyszerűen kezdte az Európa-bajnokságot. Az első nap végén 9., 2. és 4. helyekkel összetettben a 3. helyen áll a brit Giles Scott és az új-zélandi Andy  Maloney mögött. Mindösszesen négy olyan versenyző volt (a negyedik a török Alican Kaynar), aki mindhárom futamban az első tízben futott be.

Az utánpótlás korú Németh Domonkos 55. Helyezései 65., 46., 53.

Kőkemény három futam volt, hiszen a finneseknél nem szokás csoportokra osztott selejtezőket futni és a pálya is kellő hosszúságú

Így most is hetven perces meneteken kellett megküzdeniük egymással az ellenfeleknek. A jó szélben megengedett a “free pumping”, vagyis szabad a  pumpálás, tehát a harcos cirkálószakaszok után bőséggel égetik a kalóriákat a keményen hátszelező finnesek. A nyílt tenger felől fújó szélben kialakuló hullámzás különösen jó pálya a bőszelezés művészeinek.

Reggel ezúttal is halasztással indult a nap, de aztán kora délután, fél kettőre 10-12 csomós szél épült fel. Ez az első futam közben ás után kicsit gyengült, de aztán 15-16 csomósra erősödött, így három jó futamra kerülhetett sor.

Az első futamon hátszélben állt az élre a négyszeres világ és aktuális olimpiai bajnok brit Giles Scott. A második krajcban ugyan megelőzték ketten, de hátszélben visszavéve a vezetést győzött a török Kaynar és a horvát Olujic előtt.

Berecz Zsombor az első körben nem volt húszban, de a befutóig  jó sebességgel és taktikával feljött  az első tízbe és a 9. helyen futott be a célba.

A második futamra a szél vesztett az erejéből, de aztán visszafrissült. Erre időt hagyott a mezőny, mert csak a harmadik kísérletre sikerült tisztán elrajtolnia a 84 hajónak. A márciusi Trofeo Princesa Sofia verseny győztese Andy Maloney végig vezetve győzött. Mögötte a britek, Scott és Henry Wheterell hajtottak, míg csak Berecz Zsombi szépen meg nem verte őket, elcsípve előlük a második helyet.

A harmadik futamon Andy Maloney megint az élbolyban haladt, közvetlenül a spanyol Joan Cardona, a versenyen eddig legjobb U23-as versenyző mögött a hátszélre fordulva. Len a kapunál aztán Scott vette át a vezetést és innen már begyűjtötte második futamgyőzelmét.

Berecz Zsombor ezúttal is nagyszerűen vitorlázva negyedikként ért célba, vagyis nagyszerűen zárta ezt az első, harcos versenynapot. Részletes előzetes eredmények ITT találhatók.

Szerdára ismét három futamot tervez a rendezőség délután fél kettes rajttal.