Kékpántlika: a gyerekek Kékszalagján hat osztályban félszáz hajó indult

Idén csak két 29er indult a Kékpántlikán, el is vitték az első két helyet. A friss szélben a mezőny a nagyobb kört teljesítette.

A versenyrendezőség a frissebb, 6-9 csomós szélben a hosszabb pályát tűzte ki. A mezőny az Ótihanytól délre, nagyjából a Limnológiai Intézet előtti első bóját kerülte, majd onnan a hajógyári öbölben elhelyezett pályajel következett, és végül a füredi befutóra fordultak a hajók. A legnépesebb osztály az Optimist volt 25 nevezéssel, a legikesbb létszámot a Laser Radialban jegyezték fel egyetlen nevezett egységgel. A rajtvonal elkülönített részében rajtoló katamaránok végül versenyen kívül hajóztak.

A mezőny friss, 8-9 csomós északi szélben rajtolt el, az előbb stabilizálódó, majd lassan gyengülő, illetve ki-kihagyó, néha viszont rugdosó szél mellett megmaradtak a korábbi nagyobb szélben keletkezett hullámok, így némiképp zaklatottabbá volt a menet.

Szabó Roniék hatalmas előnnyel futottak be elsőként nem sokkal 11 óra előtt. Fölényüket jól mutatja, hogy amikor célba értek, a második helyezett 29er egység még a hajógyári pályajel közelében sem volt. A visszafrissülő szélben a második helyet a Zolnai Sámuel János és Arányi Barna (Kereked) 29er-es egység húzta be, majd a harmadik helyen a 420-assal versenyző Rutai Tamás és Kendeh-Kirchknopf Gusztáv (THE-YKA) kettős érkezett, ők az előző bójánál még negyedikként fordultak, így javítani tudtak egy helyet.

Az Optimist osztályban szoros befutóra érkezett négy hajó, a sorrend közöttük az utolsó 20 méteren is változott, amikor a 4. helyen érkező hajó egy frissüléssel le tudta rohanni az egészen addig a harmadik helyen vitorlázó egységet.

Érdekesség, hogy az egyetlen Laser Radial több 4.7-es hajótól is kikapott.

Az utolsó befutó optimist 12 óra 43 perckor haladt át a célvonalon, így az idei verseny szűk háromnegyed órával volt hosszabb a tavalyinál. – írja a Magyar Vitorlás Szövetség beszámolójában.

Az 51. Kékszalag idején a HAJOZAS.HU fotósait a Pick Up 4 x4 Limitless terepjárói szállítják!