SailGP Christchurch 2023 – Újabb első győztes a verseny történetében: Kanada

Nagy pofon után győzelem

Az előző SailGP eseményen február 19-én Sydneyben a verseny után, a hajók kidaruzása közben lecsapó vihar a legnagyobb  kárt a kanadai hajóban okozta. Megsérült az F50-es katamarán teste is, és a vitorlázat teljesen tönkrement. Csoda, hogy egy hónap alatt elkészültek és most szombaton, március 18-19-én indulhattak az új-zélandi, christchurchi SailGP fordulón. Ráadásul nem csak indultak, de a verseny történetében először, meg is szerezték a győzelmet! A kormányos és skipper Phil Robertson mondta a sikerükről: “Csapatsportban egy ilyen esemény összerázhatja a társaságot. Velünk ez történt, és a történtek után győzni igazán különleges élmény.”

A kanadai csapat a mostani 2022-23-as szezonban már kétszer is bejutott a vasárnapi hármas döntő futamba, de Bermudán és Chicagóban nem ők nyertek. Most viszont úgy diadalmaskodtak a házigazdák és a SailGP összetett versenyében vezető és kétszeres szezongyőztes ausztrálok ellen, hogy egyszer kiestek a szárnyalásból, egyszer pedig pályaelhagyás miatt büntetést is kaptak. A befutó így nagyon szoros, izgalmas lett, mégis sikerült elsőként célba érkezniük. A verseny történetében ez volt az első győzelmük.

Az ITM Új-Zélandi Nagydíj mindkét napján ideális időben, 12-17 csomós szélben versenyeztek a csapatok. Az első napi három futam után Új-Zéland, Kanada és Nagy-Britannia állt a döntőt érő dobogón. Az ausztráloknak a nap végén az utolsó körben az egyik kormányszárnyuk veszett oda, így komoly sebességhátrányba kerülve a nyolcadik helyen fejezték be a szombati harmadik futamot. Tom Slingsby csapatának ötpontos hátrányból másnap komolyan oda kellett tenniük magukat a döntőbe kerüléshez, és ez két futamgyőzelemmel sikerült is nekik. Az új-zélandiak biztosan jutottak a döntőbe, míg a harmadik hely szoros küzdelemben dőlt el a britek és a kanadaiak között az utóbbiak javára.