A Rambler 88 nem tudta megdönteni a rekordot – St. Barth Regatta 2022

A Karib-tengeren a napokban zajló Le Voile de Saint Barth regatta egyik futama a Richard Milles Trophy, aminek a célja a Saint Barth-szigetről rajtolva és Saint Martint megkerülve, a 47 mérföldes táv rekordját megdönteni.

15-20 csomós keleti szélben rajtolt a népes mezőny, óriások, 72-es minimaxik és trimaránok szezon nyitó találkozója. Az esélyes Rambler 88 meg is nyerte a futamot, de 16 perccel lecsúszott a 3 óra, 1 perc, 58 másodperces 2018-as rekordról.

„Ha egy nappal korábban indult volna a verseny, azt hiszem, megdöntöttük volna a rekordot, de öt csomó hiányzott a szélerőből ehhez.” – mondta Brad Butterworth, a Rambler 88 taktikusa. „A Saint Martinig tartó bőszeles szakaszban nekünk kicsit tompa volt, nem erre a mély menetre vannak fejlesztve a vitorláink, de ez a versenyzés és csodálatos vitorlázó időnk volt.”

A 88 lábas szupermaxit a tulajdonos kormányozza, a 80 éves George Davidről is elismerően nyilatkozott a négyszeres America’s Cup győztes taktikus. „George nagyszerű munkát végzett a kormánynál, és nagyon jól vitorlázott, a srácok szeretnek vele versenyezni, szerencsés csapat vagyunk.” A Rambler profi legénysége amerikai stílusban szokta megélni a versenyeket, a fedélzeten a bemelegítésnél kemény rock, vagy hard core hip-hop pörgeti fel a legénységet és a háttér csapat is híres a mindig behűtött sörökkel teli kísérő motorosáról. A többnyire feszes hangulatú profi csapatokhoz képest kirívó a különbség és a legénység meghálálja ezt maximális teljesítménnyel. A ritmus David diktálja, valahogy el kell tölteni ezt az életet.

A regatta egy pihenőnap után folytatódik a napokban, partmenti pályák számos variációja közül fog választan a rendezőség a futamok rajtja előtt, amit általában a szélirányhoz és erejéhez igazítanak. Erről a versenyről még rossz időjárásban nem készültek képek, tökéletes vitorlázó időt élvezhetnek az indulók és ezt segíti a rendező a pazar parti programokkal. Fejfájásra reggelente mégsincs panasz, hisz a mindig friss szél kifújja a legjobb karibi rumot is, a kíméletlen napsütés pedig felébreszt.

Az egyik futamról egy merősz drónos készítette egy látványos videót is.