Majthényi Szabolcs és Domokos András immár hivatalosan is újra Európa-bajnokok

A hatodik Európa-bajnoki elsőségük

Pénteken sikerült megrendezni az utolsó, a kilencedik futamot is Balatonföldváron a Repülő Hollandi Európa-bajnokságon, ahol 16 nemzet 67 hajója versenyzett. Az Európa-bajnoki összetett győzelmet nagy fölénnyel, már a tegnapi nyolcadik futam után a házigazda Spartacus Vitorlás Egylet versenyzői Majthényi Szabolcs és Domokos András szerezték meg. Ezzel pályafutásuk hatodik EB-aranyát gyűjtötték. Mögöttük ezüstérmes lett a német Borowski testvérpár Jörn és Bodo, míg a dobogó harmadik fokára a dánok, Jorgen és unokatestvére Jens Boysen-Möller állhattak fel.

Majthényi és Domokos az utolsó futamban elért negyedik hellyel, és persze a négy futamgyőzelmükkel a kieső nélkül számított sorrendben is magasan a legjobbak voltak, így az ezért járó különdíj, egy arany Repülő Hollandi modell is őket illette meg.

A második legjobb magyar egység a Ziegler János és Czeizel Balázs alkotta csapat lett. Egyetlen ponttal  kimaradva a legjobb tíz közül a 11. helyen végeztek.

A Repülő Hollandi Európa-bajnokság részletes eredményei ITT találhatók.

Kiváló rendezés

A Spartacus Vitorlás Egylet, amely évek óta több kategóriában is a legeredményesebb hazai vitorlásklub, ezúttal is remek világversenyt rendezett. A 2017-es Finn Gold Cup – az olimpiai Finn dingi osztály világbajnoksága -, illetve a 2018-as Laser Radial EB után, az egyleti tagok szokottan magas színvonalú önkéntes munkájára támaszkodva, most is nagyszerű házigazdák voltak.

Az összes tervezett futamot sikerült lebonyolítani. A legtapasztaltabb, nemzetközi szinten is elismert magyar versenyrendező Fluck Bence (ahogy két éve a Finn Gold Cupról tudósítva a magyar televízió sportműsorában mondták: Flák Bensz…) irányította a rendezőség munkáját. Jó döntései, a megfelelő időben elrendelt szigorított rajteljárások, az egy alkalommal jókor végrehajtott pályarövidítés, valamint a szparis segítők pontos pályarakó és az erős szélben még fontosabb mentőmunkája tette lehetővé, hogy egy hibátlanul lebonyolított, emlékezetes Európa-bajnokságon vehetett részt az FD mezőny krémje.

Olcsi és Domi tizenkilencedik aranya

Domokos András és Majthényi Szabolcs tizennyolcadszor EB vagy VB dobogó tetején

Majthényi Szabolcs és Domokos András a Repülő Hollandi osztályban 1994 óta  tizenhárom világbajnoki aranyat és hat EB elsőséget gyűjtöttek. Ezeken túl még hat világbajnoki és három Európa-bajnoki dobogós helyezést is elértek, vagyis eddig összesen huszonnyolcszor álltak VB vagy EB dobogón!

Most harmadik alkalommal sikerült nekik az a bravúr, hogy ugyanabban az évben a világ- és az Európa-bajnoki aranyat is kiérdemelték. Korábban ez 2002-ben és 2012-ben történt hasonlóképpen.