Még egy ezüstérem a Kanári-szigetekről

Mári erős és gyenge szélben is a legjobbak közé tartozik

Január 28-án, csütörtökön a Laser osztályok Éremfutamaival zárult a Lanzarote Olympic Winter Regatta, amelyet a kanári-szigeteki Real Club Nautico de Arrecife rendezett nyolc olimpiai hajóosztályban. A női egyszemélyes olimpiai versenyosztályban 21 nemzet 40 vitorlázója küzdött meg egymással, köztük számos, megbízhatóan a nemzetközi élmezőnybe tartozó vitorlázónő, akik vagy kvalifikálták már magukat a Tokiói Olimpiára vagy még nemzeti olimpiai válogatóra készülnek.

Mindenesetre a Lanzarote Olympic Winter Regatta idén sokaknak elsősorban az olimpiai felkészülést szolgálta, hosszú téli edzésnapok zárásaként.

Érdi Mári a változatos szélviszonyok mindegyikében a tőle megszokott módon helyt állt. A versenyt magabiztosan nyerte a dán Anne-Marie Rindom, aki a tíz futamból hétben is az első helyen ért célba. Számára a csütörtöki Medal Race már csak formalitás volt.

Nemes visszavágás

Mári, aki ezen a versenyern is az egyetlen volt, aki mindegyik futamában az első tízben végzett (8., 6., 3., 3., 4., 1., 7., 9., 10. és az Éremfutamban 4.), elsősorban a görög Vaszileia Karahaliuval küzdött az ezüstéremért, akit aztán biztosan le is győzött. Volt visszavágni valója!

December elején a Gran Canarián rendezett hasonló felkészülési versenyen a görög lány győzött, míg Mári egyetlen ponttal, de a dobogóról is lemaradt, köszönhetően két óvott futamának, amely óvásokban és azok sikerességében állítólag bőven benne volt a görög lány edzőjének a keze.

Ha úgy volt, akkor most meglett a nemes bosszú, ahogy azt kell! Bravó Mári!