Érdi Mári Európa-bajnoki 9. lett

Újabb lépés előre Érdi Máritól

Portóban, Portogáliában ma ért véget a Laser Európa-bajnokság. A már elsősorban a Tokiói Olimpiára készülő Érdi Mári a női Laser Radial Európa-bajnokságon 91 versenyző közül a 9. helyen végzett! Az első napon a két legrosszabb futamát, a kiesőit vitorlázta, de ezután az összesen tizenkét futamos versenyen már csak egyszer nem fért be az első tízbe-húszba és így újabb nagyszerű sikert ért el az Európa-bajnoki 9. helyével. Volt ő már EB-n ötödik is, de a mai nagyon erős női Laser Radial mezőnyben minden élmezőnybe kerülés nagyon értékes. Különösen az Olimpia előtti évben, amikor már egyre élesedik a verseny.

A nyílt versenyen, ahol 120-an vettek részt még elé került egy ausztrál, két amerikai és egy japán versenyző, így azon a listán 13. helyen végzett.

Érdi Mári 11 érmet nyert korosztályos Európa- és világbajnokságokon, ötszörös utánpótlás világbajnok. Eredményeit bővebben felsoroltuk születésnapi köszöntőjében. A második olimpiájára készül és mondhatjuk, hogy osztályában már biztosan beletartozik a világ tizenöt legjobb versenyzője közé.

Ha felnőttek közötti fejlődését akarjuk látni, érdemes a mostani EB eredménylistán megkeresni azokat a versenyzőket, akikkel még utánpótlás korosztályban sokat küzdött az elsőségért. A mostani EB-n például 15. lett Magdalena Kwasna (POL), 19. Svenja Weger (GER), 23. Mirthe Akerman (NED), 22. Georgina Povall (GBR), 28. Monika Mikkola (FIN) és 30. Carolina Albano (ITA).

A Vadnai-testvérek is jól szerepeltek

Bár a genovai sikerük, Jonatán Világkupa győzelme, illetve Benjamin 9. helye és Medal Race elsősége után a maguknak kitűzött célt (lásd a május 10-én megjelent velük készült riportot), az első tizenötbe jutást nem érték el, de ettől nem sokkal elmaradva jól helyt álltak az ezúttal inkább friss vagy erős szeles Európa-bajnokságon. Egymástól 2 pontnyira a 120 hajós mezőnyben a 20.  és a 21. helyen végeztek.

A nyílt versenyben, ahol 162 versenyző küzdött, az összetett lista 29. és 30. helyén fejezték be a hetet.

Vadnai Benjamin az Európa-bajnokságon

Az első napokon a selejtezőfutamokon Benjamin versenyzett nagyon bíztatóan, hiszen hat futamból ötször is az első tízben ért célba. Az Arany csoportban viszont már nem volt kiemelkedő futama, ami meghúzta volna előre a listán és így a 20. helyen végzett.

Vadnai Jonatán tulajdonképpen egyenletesebben és jobban ment a futamok többségén, ám kétszer is kizárták feketezászlós rajtnál, amelyek mellé még becsúszott egy 50. hely az Arany csoportban. Így lett 21., miközben a tizenkettőből nyolc futamon is ennél előrébb ért célba.

Vadnai Jonatán az EB-n

Mindenesetre a számukra igazán fontos júliusi világbajnokságon Japánban hasonló vagy egy kicsit jobb teljesítményre lesz szükségük, hogy valamelyikük olimpiai kvótát szerezzen. A vébén öt újabb kvóta talál gazdára és ehhez várhatóan egy 20-25. körüli helyet kell elérniük.