Volvo Ocean Race – Mapfre győzelem a nyolcadik szakaszon

Elképesztő izgalmakkal fejeződött be a Volvo Ocean Race nyolcadik szakasza. Brazília Itaja városából rajtolt a mezőny, a cél pedig az Amerikai Egyesült Államok-beli Newport kikötője volt.

Az egyenlítői gyengeszeles zónán átvitorlázás közben folyamatos helycserék voltak a mezőnyben.

5700 tengeri mérföld megtétele után mindössze 61 másodperc !!! volt az első két hajó között a különbség, egészen elképesztő.

A befutó előtti napokban a Team Brunel és az összetettben is vezető Dongfeng csapata váltogatta egymást az élen. Az elmúlt 24 órában a Mapfre az ötödik helyről jött fel a harmadik helyre. A cél előtt nem sokkal a Brunel élre állt a Dongfeng előtt.

A célbaérés több órás szenvedés volt a csapatoknak, mivel a newporti öbölben gyakorlatilag nulla szél fújt és még egy elég sűrű köd is nehezítette a dolgukat.

A Volvo Ocean Race nyolcadik szakaszát a Mapfre nyerte meg a Brunel előtt, aki az utolsó pár száz méteren bukta el a szakaszt, és ezzel a Mapfre újra átvette a vezetést összetettben.

Ez hihetetlen” – Nem is lehetnék ennél boldogabb. Mindig reménykedtünk, hogy előrébb kerülünk egy kicsit, de őszintén szólva mi magunk sem számítottunk rá, hogy megnyerjük ezt a szakaszt. Tegnap éjjel elképesztő volt, ahogy minden összeállt, és ahogy mindenki a fedélzeten hihetetlen munkát végzett.” nyilatkozta a skipper Xabi Fernandez pillanatokkal a célba érés után.

A második helyen a Brunel ért célba, így az összetettben ezzel a második hellyel biztosan a harmadik helyen állnak. A harmadik helyet a Vestas 11th Hour Racing gyűjtötte be a Dongfeng előtt.

Negyedik helyen futott be a Dongfeng, amivel összetetben visszacsúsztak a második helyre és az 1 pont előnyből 3 pont hátrány lett a spanyolokkal szemben. Egy rövid pihenő vár a csapatokra, majd a verseny a newporti kikötői futammal folytatódik május 19-én.