54. KÉKSZALAG – ÉLŐ közvetítés, folyamatosan frissülő cikk a versenyről

Folyamatosan frissülő információk, fotók, videók ebben a cikkben. Időrendben jelenítjük meg az 54. KÉKSZALAG információit, eseményeit.

A Kékszalag Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenye, melyet 1934-ben rendeztek meg először. 2022-ben, az 54. Kékszalag versenyre összesen 516 hajó több mint 2500 vitorlázója vág neki csütörtök reggel a több mint 150 kilométeres távnak. Az indulók száma évek óta jóval elmarad a 2018-as rekordtól, ami 681 hajó volt.

A táv teljesítésére a hajósoknak 48 óra áll rendelkezésre. A versenyrekordot a Józsa Márton kormányozta Fifty-Fifty kétárbocos, kéttestű, magyar fejlesztésű katamarán tartja, amely 2014-ben 7:13:57 óra alatt ért célba. A katamarán idén megújult erről írtunk részletesen.

20:25 A Raffica a legjobb egytestű.

Király Zsolt kormányzásával a Raffica is beért a célba az összetett 13. helyén, így az egytestű hajók között a leggyorsabb lett. Az ideje 20 óra 21 perc 16 másodperc.

17:00

A Team Kaáli futott be másodikként a füredi célba, szorosan a nyomában harmadik helyen a Prospex-Delta érkezett. A negyedik helyen a címvédő RSM futott be Vándor Róberttel és csapatával. Az ötödik helyen a Audax-Django D35-ös katamarán érkezett, Petrányi Zoltánnal és versenyzőtársaival. Hatodik a Ribstory (Behek István és csapata), hetedik a Process Solutions, Litkey Farkassal a kormánynál. A nyolcadik a Nanushka Forestay Ventilo 35 lábas katamarán lett, Váradi Szabó Jánossal. Kilencedik a Triniteam, Kreskai Györggyel és versenyzőtársaival. A tizedik a Poplart lett a katamarán specialista Diószegi Zoltánnal és csapatával.

Az abszolút 13. helyen futott be, legeredményesebb egytestű hajóként a tókerülő specialista, idei Bol’dOr győztes Raffica, Király Zsolttal és 16 fős legénységével.

16:15 ÚJ KÉKSZALAG REKORD: FIFTY – FIFTY

KESZTHELYI BÓJA FOTÓK

A Raiffeisen Fifty-Fifty érte el elsőként a keszthelyi bóját 5 óra 6 perc 14 másodperc alatt.

13:45

A Fifty-Fifty Balatongyöröknél jár, közelít a keszthelyi bójához

13:40

Balatonkenesénél gyenge szélben halad a mezőny nagyrésze.

12:50

Révfülöpnél a Team Kaáli a második a fej-fej mellett haladó RSM és Ribstory előtt, majd az AUDAX Django követi őket.

12:48

A legjobb egytestű Berecz Zsombor a 69F nevű hajóval a Tihanyi csőnél jár. Fél 1-ig közel 50 hajó érte el a siófoki bóját. A 46. helyen a Kékmadár ért be.

12:20

A Raiffeisen Fifty-Fifty már elhagyta Badacsonyt és halad Keszthely felé, folyamatosan növeli előnyét.

12:05

Az 516 induló közül 77 hajó elérte a kenesei bóját.

11:30

A Fifty-Fifty nagy előnnyel vezet, FOTÓK a “Tihanyi csőből”

10. Triniteam 10:01:30

9:52 A Team Kaáli vette elsőnek a Balatonkenesei bóját, másodikként a Kékszalag rekordját tartó Fifty-Fifty, harmadiknak pedig a 2021-es győztes RSM.

9:45 45 perccel a rajt után a Fifty-Fifty vezet közel egy kilométeres előnnyel a Team Kaáli előtt, mögöttük a Nanushka, a Ribstory és a címvédő RSM halad. A legjobb egytestű a 11. Raffica.

9:20 A rajtot az RSM, a Raiffeisen Fifty-Fifty és a Team Kaáli kapta el legjobban. 20 csomó körüli sebességgel indultak el.

ÉLŐ videót sajnos nem fogunk tudni adni, az MTVA  kizárólagos joga a verseny közvetítése!

07:45 Várható időjárás

07:30 A végleges adatok

• 516 hajó legénysége áll rajthoz, ezen belül 92 ifjúsági, 8 serdülő korú vitorlázó lesz a hajókon.
  • Átlagosan egy-egy hajón közel 5-en vannak.
  • A legnagyobb legénységet az egytestűek időrekordját tartó Raffica vonultatja fel, ezen a hajön 17-en versenyeznek majd, a nagy vetélytárs hajón a Principessán pedig 16-an.
  • 11 külföldi csapat nevezett a versenyre.
  • 16 hajó indul női kormányossal indul.
  • 2 hajón – Jukeboxon és a Lilly Eliiotton – csak hölgyekből áll a legénység.
  • Öszsesen 28 hajóosztály vesz részt az 54. Kékszalagon.
  • A Yardstick előnyszámrendszerben értékelendő hajók száma 230.
  • A Magyar Cruiser Osztály 17 hajóval érkezik.
  • 16 katamarán nevezett a regattára.
  • 16 hajó indul a 8 méteres One Desing (8m One design) hajóosztályból, csakúgy, mint a Yardstick Open kategóriából.
  • Az ORC és a Dolphin osztályba sorolt hajók közül 14-14 rajtol.
  • A Sudár Regatta, a Nautic 330 (NAU330) és a 33-as osztály egyaránt 13 hajóval képviselteti magát.
  • 12 Nautic 370 (NAU370) vesz részt a versenyen.