ILCA EB 2026 – Érdi Mári újra Európa-bajnok!

Két újabb futamgyőzelemmel tette biztossá az aranyérmét

Érdi Mári az utolsó napi futamokon két újabb első hellyel (és egy új kiesővel) tette biztossá azt, hogy újra Európa-bajnok lehessen. Bár az utolsó napot a lehető legszűkebb, egy-két-öt pontos előnnyel kezdte az üldözőivel szemben Mári – ahogy azt már megszokhattuk – ismét szinte tökéletes versenyzést mutatott be a verseny zárónapján. (A „szinte” egy apró döccenést, új kieső futamot jelentett a mai második futamon….) Így az amerikai Charlotte Rose és a brit Matilda Nicholls előtt ismét Európa-bajnok lett, megnyerve a nyílt versenyt is!

Mindezt egy világbajnoki szintű kontinensviadalon érte el, hiszen a résztvevő 120 versenyző között 11 tengerentúli nemzet legjobbjai is részt vettek.

Mivel a mai két futamgyőzelme közé becsúszott egy új kieső futam is, ezért a partra vontázás közben még akadt benne és a magyar csapatban némi bizonytalanság, hogy legyőzte-e Charlotte Rose-t is, de valójában nem volt miért aggódni, mert az összetett versenyben fölényes, kilencpontos győzelmet aratott!

Balra: Rose, Mári és Nicholls a nyílt EB dobogósai, jobbra pedig csak az európai érmesek: Nicholls, Mári, és Plesschaert

Különösen értékes ez a győzelem annak fényében, amit Mári az előző EB_győzelme óta megélt, amin keresztül kellett mennie.

A Párizsi Olimpián az abszolút esélyesek között tartották számon, ám egy sérülés megakadályozta abban, hogy a legjobbját teljesítse. Azon az őszön át kellett esnie egy porckorong műtéten, és fizikailag – persze lelkileg is – a padlóról kellett felállnia. Okosan, fokozatosan építkezve és versenyezve ismét visszakerült a jól megérdemelt helyére, a világ legjobbjai közé. Bravó Mári!

Remélhettük, hogy ez sikerülni fog, hiszen Mári versenyzői karrierje során sokszor bebizonyította, hogy elképesztő lelkiereje van.

Így immár világbajnok, és kétszeres Európa-bajnok! Harmadszor szállt partra úgy, hogy a hajójában áll, miközben a segítői, barátai, és ellenfelei vállon viszik a partra!

Az MVSZ honlapján olvasható Mári verseny utáni nyilatkozata, és az öröme a Szövetség YouTube oldalán rövidesen látható és hallható is lesz egy Cserta Gábor által készített videó révén.

Nagyszerűen vitorlázott Lackó Sára is

A fiatal, tehetséges versenyző az Ezüst csoportban folyamatosan javuló teljesítménnyel – ma még egy 7. helyet is elért – feljött a 25 helyre, vagyis az összesen 120 hajós mezőnyben 85. lett!

Joni hetedik éve mindig az első tízben végez a Laser Európa-bajnokságokon!

Kinek mi a siker? Vadnai Jonatánnak ez az EB a megszokottakhoz képest kicsit gyengébben sikerült, de az abszolút 11., és az európaiak között elért 9. helye azt jelenti, hogy már hetedik éve mindig az első tízben végez az Európa-bajnokságokon. A vízen az MVSz megbízásából fotózó Cserta Gábor szerint nincs elkeseredve, jó volt ez így is, de persze tisztában van azzal, hogy min kell javítania.

Vadnai Jonatán a nemzetközi mezőnyben megbízhatóan mindig a legjobbak közé tartozik

De, végül is milyen csodálatos dolog, hogy ha valakinek, különösen egy magyar vitorlázónak egy olimpiai hajóosztály világbajnokságnak megfelelő erejű 173 fős mezőnyében a 11/9. hely nem tökéletes! Ki ne fogadná el akár csak ezt is?

A legjobbjaink rövidesen az Egyesült Államokba utaznak edzeni, majd következik a dublini világbajnokság!

Részletes eredmények itt találhatók:

Női ILCA 6, 

Férfi ILCA 7













Szállások

Kövess minket Instagramon!

Kövesd Instagram oldalunk a legfrissebb fotós tartalmakért!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.